8934 گزارشی از نمایشگاه خودروی بی ام و در مشهد

 

نیسان 350z انیورساری

قیمت :36760  دلار

حجم موتور : 3500 سی سی

6 سیلندر  وی شکل

6 دنده دستی

قدرت: 300 اسب

گشتاور: 260 پ-ف

وزن : 1466 ک.گ

مصرف سوخت : 11/3 لیتر

با دانلود کردن این فایل می توانید اخبار جدید را در یاهو مسنجر خود دریافت نمایید.

دانلود

بعد از دانلود کردن فایل از بخش Preference یاهو مسنجر و در قسمت Current Tabs عبارت "Harekat Magazine" را انتخاب نمایید


در صورتی که از فونت صفحه لذت نمی برید فونت زیر را دانلود کنید

دانلود


 

گزارشی از نمایشگاه بی ام و در مشهد

 

جالب بود. هشت خودروی بی ام و آنچنان جمعیتی را گرداگرد خود جمع کرده بودند که گویی یکی از نمایشگاههای بین المللی خودرو بر پا شده است. البته نه از نوع نمایشگاه بین المللی مشهد! ولی چرا دولت واردات خودرو را ممنوع کرده بود که مردم تشنه دیدن یک خودروی معروف باشند. درست است که می خواستند به صنعت داخلی کمک کنند اما الان هم به صنعت داخلی کمک می شود. اکنون خودروسازان داخلی مجبورند که قیمت محصولات خود را پایین و کیفیت آنها را بالا ببرند تا بتوانند با رقبای وارداتی خود رقابت کنند. با وارد شدن تویوتا به بازار کشورمان کمتر کسی به دنبال خودروهای 25 میلیونی ایرانی رفت و فروش آنها با رکود مواجه شد. سیتروئن زانتیا, نیسان رونیز, مزدا 323, نیسان ماکسیما, سرانزا و موسو همگی به مشکل برخورده اند و حال باید قیمت خودروهای خود را پایین بیاورند. البته ماندگاری آنها هم به خاطر کمک دولت است که مالیات صددرصدی برای خودروهای وارداتی وضع کرده است. بدانید که اگر این تعرفه کاهش پیدا کند, خیلی از خودروهای  تولید داخل بای از خط تولید خارج شوند. خودروهای وارداتی تویوتا همچون کرولا و کامری سولارا معادلات این رده از خودروها را به هم ریخته اند. امیدواریم که صنایع خودروسازی داخلی بتواند با این وارداتی ها رقابت کند و چرخه صنعت کشور بار هم در گردش باشد. اما شاید بگویید که بی ام و هایی که پایین ترین بهایش 50 میلیون تومان است چه کمکی می تواند کند. باید بگوییم با واردات این گونه خودروها دیگر مردم کشور اقدام به ترانزیت خودرو از کشور های حاشیه خلیج فارس نمی کنند و این باعث می شود که ارز کمتری به جیب انها برود.

و اما نمایشگاه بی ام و که البته برای بازاریابی و فروش برپا شده بود. مکان بر پایی نمایشگاه یکی از زیباترین هتل های مشهد به نام هتل پارس بود که به خوبی از عهده برپایی نمایشگاه برآمد. مسیری که برای رسیدن به نمایشگاه باید طی می کردید بسیار زیبا بود و استخر هتل فضای بسیار زیبایی را بوجود آورده بود که همه را برای دیدن خودروهای زیبای بی ام و آماده می کرد. بعد از طی مسافتی به هشت خودروی به نمایش درآمده رسیدیم. به گفته مسئولان برگزاری 13 مدل بی ام و وارد کشور شده است که البته در نمایشگاه فقط 8 مدل به نمایش درآمده بود. سه مدل سری 3, دو مدل سری5, و یک مدل از سری های 6 و 7 و X3 . خودروها به قدری جالب و بی نظیر بودند که می توانستید ساعت ها وقت خود را برای دیدن آنها صرف کنید. اما خودرویی که بیش از  همه نظر بازدیدکنندگان را جلب کرده بود بی ام و سری 6 با موتور 3 لیتری بود. البته این ضعیف ترین موتور عرضه شده برای این خودرو است. متاسفانه به خاطر محدودیت های موجود, خودروهایی با تعداد سیلندر بیش از 6 عدد و یا با حجم بالاتر از 3 لیتر, در ایران شماره گذاری نمی شوند. به همین دلیل هیچ گونه از محصولات M Power و سری شش روباز را در ایران نخواهید دید. البته به خاطر تحریم اقتصادی ایران از سوی آمریکا, بی ام و Z4 و X5 هم در ایران عرضه نخواهند شد؛ اما سری یک از مهرماه با موتور 2 لیتری وارد بازار ایران می شود. اما مدل هایی که وارد ایران شده اند بدین شرح می باشند :

سری 3 :  i 318i, 320i, 325i, 330ci, 330ci Cab که گرانترین خودروی این کلاس بی ام و 330 کابریولت است که در نمایشگاه هم در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داشت و بعد از سری شش و هفت سومین خودروی پربیننده بود. آن هم به خاطر سقف جمع شونده اش که گه گاهی آن را باز و بسته می کردند.

سری 5 : i530, 525i, 520i  که گرانترین خودروی این کلاس, تیپ یک بی ام و 530 است

از سری شش و هفت هم تنها یک مدل با موتور سه لیتری عرضه می شود و X3 هم در دو مدل ساده و فول عرضه شده است. به گفته هماهنگ کننده فروش بی ام و در سال اول 1001 دستگاه بی ام و وارد شده است و در سال جاری 1500 دستگاه وارد ایران خواهد شد. ایشان همچنین اضافه کردند که در سالهای آتی با کم کردن تجهیزات سفارشی قیمت خودروها پایین تر خواهد آمد. اما ارزانترین مدل عرضه شده در ایران بی ام و 318i است که با قیمت 46500000 تومان به فروش می رسد. امیدواریم در آینده نیز شاهد برگزاری نمایشگاه خودروهای وارداتی دیگر باشیم. در پایان توجه شما را به گالری عکس نمایشگاه جلب می کنیم.

برای دریافت تمامی عکس های نمایشگاه به ما ایمیل بزنید

بی ام و 330 کابریولتبی ام و 330 کابریولتبی ام و 330 کوپهبی ام و 330 کوپه

بی ام و 318 سدانبی ام و 318 سدانBMW X3BMW X3

بی ام و 630 کوپهبی ام و 630 کوپهبی ام و سری هفتبی ام و سری هفت

بی ام و سری پنجبی ام و سری پنج

 

 

صفحه اصلی

خودروهای آینده

خودروهای 2006

گالری عکس

آرشیو

پرسش و پاسخ

سوبارو لگاسی و ولوو V70R   

کیا مسا

بیوک لوکرن

با ما تماس بگیرید

مشاوره و ساخت سایت اینترنتی

ترجمه متون انگلیسی, عمومی و تخصصی

وبلاگ غم تنهايی را حتما ببينيد

تدريس خصوصی زبان عمومی و تخصصی دانشگاه   تلفن 09153017358

  برای انتقاد, پیشنهاد, سوال و بیان دیدگاه های خود به آدرس اینترنتی harekatmag@yahoo.com ایمیل بفرستید.