12239 هامر اچ3: خودرویی فراتر از یک شورولت تغییر شکل یافته

 

خودروی روز

بی ام و 330 آی

قیمت : 46000 دلار

حجم موتور : 3000سی سی

6 سیلندر خطی

6 دنده دستی

قدرت: 255 اسب

گشتاور: 220 پ-ف

وزن : 1551 ک.گ

مصرف سوخت : 10 لیتر در 100 کیلومتر

Newsletter

با دانلود کردن این فایل می توانید اخبار جدید را در یاهو مسنجر خود دریافت نمایید.

دانلود

بعد از دانلود کردن فایل از بخش Preference یاهو مسنجر و در قسمت Current Tabs عبارت "Harekat Magazine" را انتخاب نمایید

تعداد بازدید کنندگان

تعداد بازدید کنندگان سایت دربالای این صفحه قرار کرفته است.


در صورتی که از فونت صفحه لذت نمی برید فونت زیر را دانلود کنید

دانلود


 

هامر H3

خودرویی فراتر از یک شورولت تغییر شکل یافته

مترجم : مهدی سوری      تاریخ انتشار : 7/5/1384

 

اولین بار که این خودرو را در نمایشگاه دیترویت دیدیم , خطوط زیبای طرح آن ما را هیجان زده کرد. به هر حال باید دید ایا خصوصیات خودروهای هامر در این خودرو که بر روی پلتفرم شورولت کلرادو ساخته شده است, به چشم می خورد یا نه؟ خوشبختانه هامر H3 فقط یک کلرادو تغییر شکل یافته نیست.

یکی از اجزای اصلی که از کلرادو به عاریت گرفته شده است, موتور 5 سیلندر خطی آن است و این تنها موتوری است که برای این خودرو در نظر گرفته شده است. آیا این موتور 5/3 لیتری برای به حرکت دراوردن این خودروی 2134 کیلوگرمی کافی است؟ جای تعجب است که چرا جنرال موتورز از موتور 2/4 لیتری 275 اسبی شورولت تریل بلیزر استفاده نکرده است. مسئولان هامر دلیل آن را اعمال تغییرات زیاد بر روی شاسی اعلام کرده اند و گفته اند که باید شاسی ان را دوباره طراحی می کرده اند و این کار هزینه زیادی در بر داشته است. برای همین از این موتور ضعیف تر استفاده کرده اند.

به غیر از موتور 10% از کل هامر H3 از کلرادو گرفته شده است.این خودرو 217 سانتیمتر پهنا و 189 سانتیمتر درازا دارد که در مقابل 174 سانتیمتر و 170 سانتیمتر درازای شورولت کلرادو بزرگتر می باشد. H3 از جیپ گراند چروکی, تویوتا فوررانر و نیسان پت فاندر نیز بزرگتر است و این اصلی ترین خصوصیت این خودرو در بازار است. در این خودرو به جای استفاده از فنر های چند لایه دو مرحله ای از فنرهای تک مرحله ای استفاده شده است که امکان رانندگی بهتر در خارج جاده را بوجود اورده است. جذب کننده های تکان ها و ترمزها هم ارتقا یافته اند.

از فاصله دور این خودرو شباهت زیادی به H2 دارد اما تنها موردی که همانند برادر بزرگترش می باشد, گلگیرها و نحوه باز شدن کاپوت آن است. این خودرو نیز از خودروهای منحصر بفردی است که با هیچ خودرویی اشتباه گرفته نمی شود به جز برادر بزرگترش H2.

داخل آن تغییر زیادی نکرده است. مثل گذشته ساده و کارامد می باشد و به راحتی به تمام اجزای ان دسترسی دارید. در بعضی قسمت های داشبورد و بالای پانل درها از پلاستیک فشرده استفاده شده است. پوشش صندلی های آن بسیار خوب است و این در حالی است که می توانید پوشش پرمی نیز برای آن سفارش دهید.

ابتدا خودروی 5 دنده دستی H3 را آزمایش کردیم. تعویض دنده ی آن مانند یک کامیون طولانی است اما کمترین صدا و لرزش را دارد. البته لرزش تعویض دنده در بزرگراه ها با سرعت 96 کیلومتر و ترافیک شهری که مجبور به تعویض دنده ی مداوم هستید بیشتر می شود. عمل دنده معکوس در آن کند می باشد و نیاز به تمرین دارد تا با شرایط آن عادت کنید. به خاطر به وجود آمدن بالاترین میزان نیروی تورک در 2800 دور در دقیقه و بیشینه قدرت در 5600 دور در دقیقه لازم دیدیم که برای تعویض دنده از یک به دو و دو به سه, دور موتور را به منطقه قرمزش برسانیم.

جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک آن با ضریب 56/4 بسیار هماهنگ تر از جهبه دنده دستی آن برای فعالیت های مختلف می باشد و جعبه دنده منتخب ما برای این خودرو نیز می باشد. البته موتور این خودرو باید تقویت شود. بعد از آزمایش این خودرو در کوهستان ها فهمیدیم که دینامیک رانندگی آن تغییر کرده است. فرمان آن, سفت می باشد و به همراه سیستم کمکی جاده-تپه در دنده اتوماتیک, مجموعه ی خوبی برای رانندگی در جاده های پردست انداز را بوجود آورده است. دیفرانسیال آن ساخت شرکت بورگ-وارنر است و می توان سیستم قفل کننده ی الکترونیکی دیفرانسیال عقب را نیز برای آن سفارش داد. لاستیک های ان 33 اینچی و از نوع دوئلر بریجستون می باشد که واقعا با شرایط یک هامر هماهنگ است. هامر می تواند با جعبه دنده اتوماتیک 2043 کیلوگرم و با جعبه دنده دستی 1362 کیلوگرم بار را بکشد که 227 کیلوگرم بیش از شورولت کلرادو است.

 قیمت پایه H3 , با جعبه دنده ی 5 سرعته دستی و قفل ها و پنجره های برقی و خدمات یک ساله OnStar و سی دی پلیر, 29500 دلار است. همچنین تجهیزاتی مانند صندلی های گرم شونده چرمی, سیستم ناوبری, سان روف و کیت مخصوص بیابان شامل لاستیک های 33 اینچی بریجستون, جعبه دنده اتوماتیک, فنربندی سفت تر و دیفرانسیال عقب قفل شونده نیز قابل سفارش می باشند که قیمت خودرو با تمام این تجهیزات کمتر از 40000 دلار خواهد بود. این خودرو با این قیمت رقیبان سختی مانند گراند چروکی 230 اسبی, فوررانر و پت فایندر 270 اسبی را در پیش روی خود دارد. البته می توانید از قدرت آن صرف نظر کنید و به امکانات خوبی که بر روی آن نصب شده است بیندیشید. با این حال باید دید ایا این هامر جدید می تواند در این بازار موفق باشد یا نه.

هامر H3 مدل 2006 در یک نگاه

قیمت پایه : 29500 دلار    قدرت : 220 اسب بخار   نیروی تورک : 225 پوند-فوت

نیروی محرکه : 5/3 لیتری, 5 سیلندر خطی, awd, پنج دنده دستی

وزن خالص : 2134 کیلوگرم   شتاب صفر تا 96 کیلومتر: 10 ثانیه

صفحات

صفحه اصلی

اخبار جهان خودرو

خودروهای آینده

گالری عکس

آرشیو

پرسش و پاسخ

50 خودروی برتر

جیپ رانگلر

خودروهای آینده

آکورا RD-X

خودروهای 2006

آستون مارتین ونکوئیش S

آرشیو

راکت های ژاپنی

 فراری 600 ایمولا

فولکس واگن بیتل

تبلیغات

  برای انتقاد, پیشنهاد, سوال و بیان دیدگاه های خود به آدرس اینترنتی belderchin2003@yahoo.com ایمیل بفرستید.